Барашівська громада
Житомирська область, Звягельський район

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо плану трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Барашівської сільської ради на 2024-2027 роки

Найменування організатора громадського обговорення:

Барашівська сільська рада Звягельського району Житомирської області

Ініціатор громадського обговорення: засновник, робоча група з питань формування ефективної мережі закладів освіти Барашівської сільської ради на 2024-2027 роки, склад якої затверджено розпорядженням сільського голови від 10.07.2024 року № 38.

 

Мета: врахування думки жителів Барашівської територіальної громади  щодо формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти Барашівської сільської ради

Питання, винесене на обговорення:

Формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти Барашівської сільської ради на 2024-2027 роки.

Нормативне забезпечення

Громадське обговорення проводиться відповідно до законодавства України:

Стаття 143 Конституції України «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Стаття 103 Бюджетного кодексу України «Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії ( крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї».

Стаття 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Стаття 25 Закону України «Про освіту» «Засновник закладу освіти зобов’язаний у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжувати навчання на відповідному рівні освіти».

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»

Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти

«Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).  

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають міські, сільські, селищні ради.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення».

Стаття 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту» Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти «Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа, або як структурний підрозділ гімназії. За рішенням засновника початкова школа, гімназія може включати дошкільний підрозділ, за умови його розміщення в окремій будівлі або відокремленому приміщенні з окремими входом/виходом і територією для вихованців дошкільного підрозділу.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

За рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти та, як виняток, здобуття початкової освіти».

Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6 і від 27 грудня 2017 р. № 1088»

У новій редакції викладено Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджений постановою КМУ від 14.01.2015 № 6.

Відповідно до п.10 Порядку та умов № 6 за рахунок субвенції не здійснюється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить:

  • з 01.09.2016  - менше 25 осіб;
  • з 01.09.2025 – менше 45 осіб;
  • з 01.09.2026 – менше 60 осіб.     

Особливістю мережі закладів загальної середньої освіти нашої громади є її надмірно висока розгалуженість. Існуюча шкільна мережа не відповідає сучасній демографічній ситуації в громаді, тому тенденцією сьогодні є оптимізація та модернізація освітньої мережі.

Станом на сьогодні на території Барашівської сільської ради  функціонують 6 закладів загальної середньої освіти, з них: 3 ліцеї, 3 гімназії. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена на заробітну плату педагогічних працівників.

Вартість утримання одного учня  в ЗЗСО Барашівської територіальної громади  60 890 тис. грн на рік, тоді як середній показник по Україні - 30,4 тис. грн.

Кількість учнів, що здобувають освіту на всіх рівнях, складає 644 особи. Значна видаткова частина бюджету сільської ради використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Школи з нижчою фактичною наповнюваністю класів у порівнянні з розрахунковою є найбільш затратними комунальними установами (у перерахунку на одного учня). Кошти, що витрачаються, можна спрямувати на  придбання сучасного обладнання для навчальних кабінетів,  де використання їх буде ефективним, або ж витратити їх на закупівлю системного забезпечення  тощо.

Та втім, головне не це. Головне – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики,  мати можливість повноцінного  розвитку своїх  здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі, у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

Варіанти вирішення питання:

Відповідно до вищеперерахованих нормативних документів винести на громадське обговорення план трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Барашівської сільської ради  на 2024-2027 роки:

Свої зауваження та пропозиції просимо надсилати з 11.07.2024 по 11.08.2024 (включно) на поштову адресу: 11255, Барашівська сільська рада Звягельського району Житомирської області, вул. Героїв Майдану, 10, село Бараші  та/або на електронну адресу: barashi_osvita@ ukr.net

А також шляхом залишення зверненнь та пропозицій в адмінбудівлях старостинських округів.

 

Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення:

Звіт про результати обговорення буде оприлюднено на сайті Барашівської сільської ради  у строки, передбачені чинним законодавством

Анонімні пропозиції та зауваження не реєструються і не розглядаються.

 

Пропозиції та зауваження, розповсюджені через соціальні мережі, до уваги братися не будуть.

 

 До участі в обговоренні запрошуються всі жителі Барашівської територіальної громади.

 

https://rada.info/upload/users_files/04347628/f91080b012d17ffd24f81a27b124677c.png

https://rada.info/upload/users_files/04347628/452f72004d01863f8d75dab9d8711d97.png

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь